Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti



20 Martie 2014

Conducere


Adunarea Generală a Acționarilor

Ionescu Mihail Victor

Voicu Ion Laurențiu

Fondul Proprietatea

Consiliul de Administrație - administratori provizorii

  1. Bachide Eduard - data numirii: 05.10.2022 (președinte)

  2. Mihei Bogdan Lari – data numirii: 26.02.2022; 26.08.2022 (vicepreședinte)

  3. Bumbac Georgeta - data numirii: 05.10.2021; 05.04.2022; 05.10.2022

  4. Diaconu Cătălin - data numirii: 04.12.2020; 03.06.2021; 04.12.2021; 04.06.2022

  5. Iacobuș Doru Marius - data numirii: 26.10.2021; 26.04.2022; 26.10.2022

  6. Ilie Laurențiu Andrei – data numirii: 26.02.2022; 26.08.2022

  7. Mihălțan Cosmin Florin - data numirii: 05.10.2021; 05.04.2022; 05.10.2022.

 

Conducerea Companiei Naționale Aeroporturi Bucureşti

1. Sorin Radu Păun – Director General - data numirii: 01.08.2022;

2. Cosmin-Marcel Ursu – Director General Adjunct – Direcția Securitate Aeroportuară - data numirii: 20.11.2017;

3. Rădulescu Elena Carmen – Director – Direcția Asistență Pasageri și Administrare Saloane - data numirii: 07.01.2022; 

4. Gabriel Bulgaru – Director – Direcția Tehnică - data numirii: 03.07.2019;

5. Viorel Tănase – Director -  Direcția Operațiuni Aerodrom AIBB AV - data numirii: 12.08.2022;

6. Adrian Vasilescu – Director – Direcția Operațiuni Aerodrom AIHCB - data numirii: 20.01.2021;

7. Cristian Alexe – Director – Direcția Siguranță Aeroportuară - data numirii: 20.05.2020;

8. Dumitru Marius Cocias – Director – Direcția Implementare Proiecte și Strategie - data numirii: 20.05.2020;

 

Curriculum Vitae